Ebből a sorozatból szerintem sosem elég, ugyanis annyira szellemes, vicces és humoros, hogy olvasás közben nagyon könnyű elveszni a sorok között.
A sorozat első kötete már kellően felkeltette az érdeklődésemet Dr. Jakob Jakobi pszichoterapeuta iránt, aki olyan kalandos bonyodalmakba keveredik, ami által nem csak az ő szakmai- és személyes élete válik érdekessé, hanem az is amit olvasás közben az ember saját magáról megtud.
Ebben a kötetben Jakob Jakobi legújabb kalandja abban áll, hogy egy Anton Auerbach nevű ismeretlen ember egy hatalmas összeget ajánl fel neki cserébe lelke eladásáért.
A három évvel ezelőtti Istennel való találkozása után a pszichológus lelke egyszer csak érdekessé és értékessé vált ennek az ismeretlennek, aki az ördögnek hiszi magát.
Ez az ajánlat indítja el a bonyodalmakat a regényben, ahol Jakob szakmai- és magánélete több próbát is kiáll, miközben a humoros pszichológus saját és kreatív alkudozásokkal menti meg a lelkét az ördög kezéből. Mindeközben szó van a könyvben menny és pokol világáról, isteni beavatkozásról, bűnökről és magáról a nagybetűs életről.
A sok humoros és vicces kaland közben, hol természetfeletti, hol pedig teljesen hétköznapi események közben fontosabb gondolatokat is elültet a könyv szerzője a sorok között.
A sorozat folytatása mindenképp izgalmas és kalandos, de mintha kicsit veszített volna a lendületéből a sorozat első kötetéhez képest.
Ennek ellenére kellemes és szórakoztató volt elmerülni ebben a könyvben, köszönhetően a humoros párbeszédeknek, a szimpatikus karaktereknek és azoknak a filozofikus üzeneteknek, amelyek ezt a kötetet annyira élvezetessé varázsolják.
A sorozat köteteit érdemes mindenképp egymás után sorrendben olvasni, mert a szereplők fejlődése és a cselekmény is valamilyen szinten egymásra épül.
Minden abszurditása ellenére lehet ez a könyv csak egy humoros és könnyed olvasmány, de ha valaki jobban beleéli magát a könyv történetébe akkor akár egy társadalomkritika vagy szarkasztikus önelemzés is felfedezhető benne.
A könyv minden egyes szereplője pont ezt a célt szolgálja, különböző emberi karaktereket és véleményeket ad vissza, amiben mindenki valamilyen szinten magára ismerhet. Saját hibáinkat, esendőségünket és gyarlóságunkat láthatjuk meg a könyv szereplőiben, akik ha nem is egy világmegváltó vagy fergeteges történetet mesélnek el, mégis gördülékenyen és olvasmányos módokon hintenek el apró élettanulságokat.
Megannyi filozofikus és vallási kérdés után feltehető a kérdés, hogy vajon létezik-e Isten és ördög, menny és pokol, jó és rossz és kinek feladata eldönteni mindezt.
A szabad akarat, az egyéni döntés és felelősség és az isteni beavatkozás gyakran olyan eseményeket szül nem csak ebben a könyvben, hanem magában a nagybetűs életben is, ami azért jócskán elgondolkodtatja az embert.
Érdemes elmerülni ebben a kellemesen könnyed és szórakoztató könyvben, ami nem túl sok, nem túl kevés, hanem pont annyi, amennyi elegendő ahhoz, hogy valaki komolyabban is elgondolkodjon egy-egy adott téma vagy kérdés felett.
Kedvenc idézetem a könyvből:
Nem tudom, éreztél-e már hasonlót, de olyan furcsán felszabadultnak érzi magát az ember, ha elenged valamit, amire valójában nincs is szüksége.
Animus Kiadó
2019
Keménytábla, Védőborító
256