5 legjobb 2.világháborús könyv

A 2.világháborúról szóló könyvek száma végtelen, szerintem csak ezekkel be lehetne tölteni egy könyvtárat. Én nagyon szeretem olvasni a történelmi könyveket, de nem csak azokat amelyek száraz tudományos és ismeretterjesztő információkat közvetítenek, hanem inkább azokat a könyveket, amelyek regényes formában mesélik el a 2.világháború borzalmait, eseményeit, szerelmi történeteit. Szakkönyvek, szépirodalmi és regények hosszú sora sorolható ebbe a kategóriába.

Én olyan szépirodalmi regényeket szeretnék ajánlani, amelyek nekem személy szerint nagy kedvenceim, és amelyek valósághűen és érzelmesen adják vissza a 2.világháború eseményeit. A regények egy része valós, megtörtént élethelyzeteket és sorsokat mesél el, olyan valós személyek által, akik elszenvedői voltak a 2.világháborúnak. Van köztük olyan regény is, mely fikcióra épül, de azért ezek is nagyon hűen adják visssza a 20.század megrendítő borzalmait.

Ha épp egy memoárt, egy dokumentum regényt, egy családregényt  vagy egy filmadaptációs regényt keresel, amelyik a 2.világháborúról szól, akkor ezek közül választhatsz.

  1. Edith Eva Eger: A döntés

Ez a könyv irodalmilag és tartalmilag is egy remekmű, melyet mindenkinek csak ajánlani tudok, aki szeret emlékiratokat olvasni, valamint nyitott a pszichológiai tanítások iránt. Minden élethelyzetben sokat segíthet ez a könyv, hiszen tele van hiteles, őszinte és valóságos történetekkel.

  1. Heather Morris: Az auschwitzi tetováló

Ez a történelmi regény, egy memoár, az élet ünneplése. Nem a halálról és a reményvesztettségről szól, hanem két ember szerelméről. Ez Lale és Gita szerelmi története, akik túlélték az auschwitzi haláltábort és utána új életet kezdtek. Az élet győzött a halál felett.

  1. Náray Tamás: Zarah

Náray Tamás regénye, a 20. század történelmi korszakát mutatja be, mindezt egy asszony életén keresztül, aki megél szerelmet, árulást, sikert, kudarcot és boldogságot is.

  1. Bruck Edith: Hány csillag az égen?

Szerintem ez egy jó könyv, ugyanis nagyon élethűn ábrázolja a holokauszt utáni túlélést, valamint egy túlélő gyereklány bizonytalanságát, elveszettségét és otthontalanságát. Nagyon érett filozofikus mondanivalók jönnek át a fiatal Anita élete kapcsán, amelyek ugyancsak arra utalnak, hogy az átélt események miatt kénytelen volt hamar felnőni.

  1. Jessica Shattuck: Nők a kastélyban

A három özvegy történetén keresztül emberi sorsokat és örök igazságokat ismerhetünk meg. Olyan élethelyzeteket, melyekkel mi is azonosulni tudunk, és olyan életfilozófiákat, melyek sorsokat és életeket változtathatnak meg.