Meg Shaffer: The Wishing Game – Kívánságok játéka

Sosem gondoltam volna, hogy ez egy olyan olvasmány lesz, ami nekem tetszeni fog. Csupán a könyv címéből és borítójából kiindulva, nem gondoltam még azt, hogy ez a könyv annyira belopja magát a szívembe, hogy most már jogosan mondhatom azt, hogy ezek után ez a könyv a kedvenceim közé fog tartozni.

Meg Shaffer egy olyan történetet épített fel ebben a könyvben, ami a mese, a képzelet, a fantázia és az álmok révén egy olyan valóságot teremt, amiben minden lehetséges, amiben a sebek begyógyulnak, a veszteségek értelmet nyernek és a kudarcba fulladt álmok végül csak megvalósulnak.

Számomra ez egy gyógyír történet, egy felnőtt tanmese, aminek középpontjában egy különleges könyv megszerzése a tét. Többen is harcba szállnak ezért a könyvért, mindegyik versenyzőt saját célja és motivációja vezérli a verseny során.

Az Órák-szigete könyvsorozat utolsó, egyben legértékesebb egyetlen példáját megszerezni azonban nem egy egyszerű feladat. A négy résztvevő közül, leginkább Lucy Hart emelkedik ki, aki nem csak önmagáért küzd, hanem egy árván maradt hétéves kisfiúért is, akit szeretne örökbe fogadni.

Lucy És Christopher mindketten nagy rajongói Az Órák szigete könyvsorozatnak. Ez a könyvsorozat jelentette mindkettejük számára a menedéket és a biztonságot olyankor, mikor szüleik nem tudták őket szeretni és nem tudtak róluk gondoskodni.

A huszonhat éves pedagógiai asszisztensként dolgozó Lucy minden álma, hogy megmentse Christopher-t egy olyan jövőtől, amiben nevelőszülőktől nevelőszülőkig vándorol.

Ezért indul el a valódi Órák szigetén rendezett versenyre, hogy esélye legyen megnyerni Jack Masterson hőn áhított különleges kötetét.

Miközben szembeszáll ravasz ellenfeleivel, a kiszámíthatatlan és megfejthetetlen íróval és annak rejtélyes asszintesével, Lucy rájön arra, hogy mindaz, amire vágyik a félelmein túl van. Számára a legnagyobb akadályok nem kívül vannak, hanem belül, ugyanis saját félelmei, szorongásai, elakadásai, sebei és traumái gyengítik és állítják meg őt.

Az Órák szigetén töltött idő egy új esélyt ad Lucy-nak arra, hogy szembenézzen múltja fájdalmas emlékeivel és tapasztalatival, megtanuljon elengedni sebeket és sérelmeket, közben pedig minden erejével küzdjön egy szebb és jobb jövőért.

Ezen az önismereti és önfejlesztő úton Lucy több olyan szakaszt és mérföldkövet is bejár, ami segít neki a fejlődésben, a változásban és az újrakezdésben.

Én ezt a könyvet nem feltétlenül a fantasy kategóriába sorolnám, sokkal inkább egy léleksimogató lélektani könyvnek felel meg, amiben olyan gyerekkori traumákról lehet olvasni, amelyek bizony nagyon megterhelőek és szívet szaggatóak.

Lucy és Chrstopher két példa arra, hogy milyen sok kárt tud okozni a későbbiekben az, ha gyerekként nem megfelelően szeretnek minket, nem gondoskodnak érzelmi szükségleteinkről és nem adnak nekünk feltétel nélküli szeretetet.

A könyv meseszerű, álomba illő és fantáziadús hangulata és kerete segít abban, hogy ezek a nehéz témák elviselhetőek legyenek.

Ez egy csodálatosan fájdalmas és izgalmas könyv a szeretet gyógyító erejéről, a gyógyulás lehetőségéről, a könyvek terápiás erejéről és az újrakezdés reményéről.

Szerintem ez egy csodakönyv, egy hittel és reménnyel teli könyv, ami világít a sötétségben és némi kedvességet és derűt hint el egy olyan világban, aminek nagy szüksége van erre.

A könyv különleges hangulata, szerethető karakterei és csodaszép története azonnal rabul ejt. Egy utazás a könyvek világába, egy kalandos történet és egy egyedülálló olvasásélmény.

Kedvenc idézetem a könyvből:

(…) nem számít, hány éves vagy, nem számít, hányszor mondogatod magadnak, hogy ők voltak a hibásak, és nem te, sosem győzöd meg magad igazán arról, hogy szerethető vagy.

The Wishing Game – Kívánságok játéka Book Cover The Wishing Game – Kívánságok játéka
Meg Shaffer
Könyvmolyképző Kiadó
2024
Kartonált
380
Gabányi Réka Rebeka